כמה להשקות?

כמה להשקות ?
שאלת השאלות היא: " …וכמה  צריך להשקות?"
התשובה לשאלה הזו פשוטה: "כמה שצריך"
 
אתן מספר דוגמאות לצורך הבנת העניין:
לאלו מביניכם / ן  שמגדלים בתערובות אדמה….בוא נגיד שיש לי שתיל בגודל של 10 /15 ס"מ השתול בעציץ של 20 ליטר יש להניח שכל שורשו של הצמח אינו עולה מעל ל 5 ס"מ (+/-) כאשר שתיל צעיר שכזה שתול בעציץ של 20 ליטר.  אין צורך להשקות את העציץ אלא את השתיל, כלומר: יש להשקות סביב לגזע הצמח משהו כמו 100 / 200 סמ"ק  ולא להשקות את העציץ בכמות של 20 ליטר.
 שימו לב ישנה טעות נפוצה בקרב המגדלים, שהרבה השקיה עם הרבה דשן תביא להאצת הגדילה / הפריחה של הצמחים. יש להבין שלפעמים כמויות גדולות של מים ודשן יכולים להביא עימם נזקים ולאו דווקא לגידול אופטימלי.
 ובכן לצורך העניין: 
יש לבדוק את רמת הלחות בתערובת האדמה, אנו המגדלים נרצה אדמה לחה, כלומר: לא יבשה יתר על המידה מה שיביא אתו ליובש ונבילת הצמחים לא רטובה מדי מה שיביא עמו ריקבון שורשים המלווים בפטרת, טחב ועד לנבילה.
שימו לב לא חובה להשקות כל יום – יש להשקות אך ורק שצריך.
 לאלו המגדלים במצעי גידול הידרו- קוקוס:
יש להפעיל את משאבות ההשקיה כמה שיותר פעמים אך עם זאת לדאוג לנקז ברמה של 10% לפחות. כלומר: אם אני משקה 10 ליטר ביום, ארצה לראות נקז של לפחות 1 ליטר בסוף יום ההשקיה באם יש לי פחות מכך העלה את כמות ההשקיה. אין מקום לדאגה עם יש לי יותר מ 10% נקז נהפכו – במצבים בהם יש לי 20% נקז אצטרך לשטוף את מצע הגידול אחת לשבועיים במקרה שיש לי 40% נקז לא אצטרך בשטיפות. הרעיון הוא בעצם להפעיל את משאבת המים כמה שיותר פעמים (לצורך העניין בכל שעה דקה אחת של השקיה) העיקר שבסוף יום ההשקיה נקבל 10% נקז מכלל כמות ההשקיה היומית.
 לאלו המגדלים הידרו פוניקה מחזורית (Satellite System):
בכדי להקל עליכם ומתוך ניסיון, יש להפעיל את משאבות ההשקיה אחת לשעה למשך 15 דקות גם בשעות האור וגם בשעות החושך, בהמשך הגידול מומלץ לשחרר את הטפטפות מצינורות ההשקיה ולהמשיך בהשקיה כבתחילה.
 
זכרו יש להשקות את הצמחים ולא את מצעי הגידול ( :
 

מאמרים מומלצים לקריאה ע"י הצוות:

כל המאמרים.. הצעה למאמר ?