ראשי / הידרופדיה / ערכי מדידה לגידול הידרו

ערכי מדידה לגידול הידרו

ערכי מדידה

EC / TDS / PPM
כדי לתת לצמח את ההזנה האופטימלית לצמחים יש צורך להעשיר את מי ההשקיה בדשנים ותוספי דישון שונים, אך אם זאת יש לשים לב שלא הגזמנו בהשקיה ובכמות הדשנים המומסים בתמיסת ההשקיה דבר העלול להוביל למצבי דחק כגון: הרעלת הצמח, שריפת העלים, נימול ואף לנבילה מוחלטת של הצמח. מצד שני חשוב שלא ניתן מעט מדי דשן ובכך לגרום לצמח לחוסר בהזנת המינרלים הנראים כהצהבה, כתמים ועוד. חשוב מאוד למדוד את כמות הדשן בתוך תמיסת ההשקיה כדי לוודא שכמות הדשנים אכן אופטימלית ומומלצת (את הכמויות המומלצות תמצאו בטבלאות הגידול של כל חברת דשנים שרכשתם/ן).
להלן מספר מושגים:

מודד את המוליכות החשמלית. ע”י מדידה זו מקבלים אינדיקציה על כמות המלחים במים EC – Electric Conductivity
 יחס המדידה של מוליכות חשמלית µS – מיקרו סימנס
 מודד את סך המוצקים המומסים TDS – Total Dissolved Solids
 כמות החלקיקים בתמיסה (מתייחס לTDS) PPM – Parts Per Million

ישנם מדים רבים בשוק ההידרו. אנו ממליצים לעבוד עם מדים המאפשרים מדידה בצורת ה- EC. ישנם מדים שמודדים ב: PPM / TDS, שימו לב שהערכים בין מדידה כזו לאחרת יכולה להיות שונה בין חברה לחברה

ec-ppm-conversion-tableהדרך הנכונה להכנת תמיסת השקיה:
יש למלא מים במיכל ההשקיה ולאחר מכן להוסיף את הדשנים לפי המלצת חברת הדשנים (את ההמלצות תמצאו בטבלאות הגידול של חברת הדשנים אשר נרכשו על ידיכם). ערבבו היטב את התמיסה ולאחר מכן מדדו את כמות החלקיקים / מוליכות חשמלית בתמיסת ההשקיה והשוו עם הטבלה. אם הערך עולה על הערך המומלץ יש למהול את התמיסה ע”י הוספת מים לשם דילול התמיסה. אם הערך נמוך מהמומלץ יש להעשיר את תמיסת ההשקיה ע”י הוספת דשנים עד להגעת הערך המומלץ. לאחר הוספת הדשנים יש לבדוק את רמת החומציות.

0
סל קניות
  • אין מוצרים בסל הקניות, מוזמנים להוסיף :-)